Ruszył Internetowy Poradnik Katolika

Wykładowcy Wydziału Teologicznego Sekcja w Tarnowie (UPJPII) wychodzą naprzeciw pojawiającym się dzisiaj pytaniom dotyczącym wiary katolickiej. W internecie będzie można stawiać nawet najtrudniejsze pytania mówi dziekan Wydziału ks. dr hab. Janusz Królikowski.

Dzisiaj nie szuka się odpowiedzi na pytania w encyklopediach, czytelanich, literaturze, ale pierwszym zródełem jest internet. Często bierze się pierwszą odpowedź  jaką się napotka. Konkurencja jest duża. My chcemy aby ten poradnik funkcjonował jako pomoc dla ludzi szukających odpowiedzi na poważne pytania dotyczące wiary – dodaje.

Internetowy Poradnika Katolika już działa na portalu diecezji tarnowskiej http://www.poradnik.diecezja.tarnow.pl/

Wykładowcy Wydziału Teologicznego Sekcja w Tarnowie Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie odpowiadają na pytania dotyczące wiary katolickiej, a zwłaszcza zagadnień biblijnych, dogmatycznych, moralnych, duchowych, liturgicznych, historycznych. Pytania i odpowiedzi będą publikowane. Będzie wskazana także literatura, w której można znaleźć pogłębioną odpowiedź na postawione pytanie.

Posłuchaj ks. Janusza Królikowskiego

Kategoria: Informacje ogólne