Uczestnictwo we Mszy św.

czy msza św. w której uczestniczę jest ważna jeżeli wyjdę z kościoła prze komunią św. lub przyjdę po ewangelii - nie jestem tego pewny.

Szczęść Boże. Msza Święte rozpoczyna się znakiem krzyża i kończy błogosławieństwem. Składa się z Liturgii Słowa i Liturgii Eucharystii. "Licytowanie się" ile mogę się spóźnić i ile wcześniej mogę wyjść nie ma najmniejszego sensu - jeśli w pełni odkrywam czym jest Msza Święta. Jeśli zatem nie ma ważnego powodu, który usprawiedliwiałby moje spóźnienie czy też wcześniejsze wyjście (np. dolegliwości zdrowotne) nie mogę mówić o pełnym uczestnictwie we Mszy Świętej - i tym samym jak to zostało wyrażone Msza Święta jest "nieważna".

Ks. Paweł Bogaczyk

Kategoria: MORALNOŚĆ