Święta zniesione

Sczęść Boże,
chciałabym zapytać czy nieuczestniczenie we Mszy świętej w tzw. święto zniesione np. Uroczystość Św. Józefa, w sytuacji, gdyby ktoś miał dzień wolny jest grzechem ? Dziękuję za odpowiedź

Szczęść Boże, nieobecność na Mszy Świętej w Uroczystość św. Józefa, grzechem nie jest, nawet wówczas, gdy ma się dzień wolny. Uczestniczymy we Mszy Świętej, by umocnić naszą wieź z Chrystusem, pogłębić naszą wiarę i to jest, czy też powinna być wewnętrzna motywacja do udziału w Ofierze Chrystusa. Dlatego też powinniśmy cenić sobie możliwość udziału w Eucharystii nie kalkulując czy to święto obowiązkowe, czy też nie. Staram się wskazać na głębsze motywacje, ale to nie przekreśla tego, co zostało wyrażone w zdaniu pierwszym. Pozdrawiam z Bogiem.
Ks. Paweł Bogaczyk

Kategoria: MORALNOŚĆ