Słonina w piątek?

Czy zjedzenie w piątek słoniny (tłuszcz zwierzęcy) jest grzechem ciężkim?

Słonina w powszechnym mniemaniu (podobnie jak krew, kości) jest uważana za mięso dlatego nie powinno się jej jeść w piątek (zwłaszcza w postaci stałej). Nie wydaje się natomiast przekroczeniem prawa fakt, że stopioną słoninę - tłuszcz użyjemy w niewielkich ilościach jako przyprawę do niektórych pokarmów.
O grzechu ciężkim też tu nie mówimy, bo nie jest to materia ciężka. Co innego, jeśli to by się działo w sposób stały i specjalnie lekceważący wstrzemięźliwość w piątki. Pozdrawiam - ks. Krzysztof Bułat.

Kategoria: DUCHOWOŚĆ
Wyświetleń: 1992